ADRES:
Męcidół 5, 78-523 Nowe Worowo
TEL. KOM. 500 314 470

WARTO ZOBACZYĆ

Nasza agroturystyka znajduje się w Drawskim Parku Krajobrazowym.
W jej okolicy znajduje się wiele ciekawych miejsc. Warto je poznać.

Zapraszamy do galerii.

JEZIORO DRAWSKO
Jest największym akwenem na tym terenie o powierzchni 1871 ha i głębokości 83 m. O jego atrakcyjności decyduje: wielkość, rozpiętość, 12 urokliwych zatok, 12 wysp z Bielawą na czele i szmaragdowy kolor wody. Przez jezioro przepływa rzeka Drawa i to tu rozpoczyna się szlak kajakowy tej rzeki. Nad jeziorem widać wiele żerujących gatunków ptaków, jak i polujące bieliki. Jezioro Drawsko jest bardzo ważnym punktem na wędkarskiej mapie Polski. Jest wyśmienitym łowiskiem okonia, bardzo dużej głębinowej płoci, ogromnych wzdręg i wypasionych szczupaków

WYSPA BIELAWA
Jest najwiekszą wyspą Jeziora Drawsko i piątą co do wielkości wyspą śródlądową w Polsce.
Obfituje w wiele gatunków roślin i zwierząt. Na wyspie jest ścieżka przyrodnicza o długości 4 km przeznaczona dla turystyki pieszej. Można z niej zaobserwować ptaki wodne i leśne, pobliską Wyspę Kormoranów, wspaniały las. W środkowej części wyspy napotkamy siedlisko suche, ubogie w składniki pokarmowe. Wykształciła się na nim murawa zbudowana z traw, bylin i ksenofitów. Można też wejść na wieżę obserwacyjną, która znajduje się w północnej części wyspy, na stoku, z którego roztacza się widok na graniczącą z lasem niewielką łąkę, będącą doskonałym miejscem obserwacji większych ssaków wyspy.

DOLINA PIĘCIU JEZIOR
Jest to rezerwat krajobrazowy obejmujący głęboką dolinę polodowcową o długości 4 km i szerokości 200 – 300 m. W obrębie doliny położonych jest 5 niewielkich jezior: Krzywe, Krąg, Długie, Głębokie i Małe. Przez powyższe jeziora przepływa rzeka Drawa, której źródła leżą w rejonie Jeziora Krzywego. Drawa jest tu niewielką rzeką o szerokości nie przekraczającej 4 m i prowadzi wody zaliczane do I klasy czystości wody.
Szata roślinna rezerwatu jest bardzo bogata. Wiele gatunków jest chronionych.
Dla zapoznania się z walorami rezerwatu została na jego terenie wytyczona ścieżka przyrodnicza o długości 5 km, przeznaczona dla turystyki pieszej.

MUZEUM PGR
We wsi Bolegorzyn oddalonej od naszej agroturystyki o ok. 7 km znajduje się pierwsze w Polsce Muzeum PGR. Powstało ono w 2008r. Można w nim obejrzeć wiele ciekawych eksponatów ukazujących życie ludzi w PGR w latach 1968 – 1993. Są to: dokumenty, dyplomy, zdjęcia oraz liczne narzędzia rolnicze i przedmioty codziennego użytku.

ZAMEK DRAHIM
Górujące nad Starym Drawskiem ruiny zamku przypominają o odległej i wspaniałej historii tego miejsca i przywodzą na myśl czasy, gdy zamek był pełen rycerzy i rozlegało się wokół rżenie koni, a w Drahimiu rezydował polski starosta.
Obecnie na zamku Drahim funkcjonuje niewielkie muzeum, zaś w murach grodu znów latem biwakują rycerze. Przez całe lato odbywają się tutaj turnieje rycerskie i pokazy, można wziąć udział w średniowiecznej zabawie i biesiadzie. Zamek jest zdobywany i broniony przez różne grupy rycerzy i ponownie jest pełen życia.

SŁAWOGRÓD
Na północnych rogatkach Czaplinka (miasta odległego od nas o 25 km) znajduje się Sławogród – rekonstrukcja słowiańskiego grodu. Latem odbywają się tam jarmarki, pokazy i walki słowiańskich wojów. Można między innymi postrzelać z łuku albo tkać płótno.

TURYSTYKA
Zróżnicowany krajobraz okolicy zachęca do turystyki pieszej i rowerowej. W bezpośrednim sąsiedztwie naszej agroturystyki przebiega pieszy ”Szlak Przyrodniczy Drawskiego Parku Krajobrazowego” o długości 70,7 km oraz szlak rowerowy ”Drawa” o długości 30,7 km.
Inne, zarówno piesze jak i rowerowe, mają swoje trasy nieco dalej. Podążając nimi można zobaczyć wiele przyrodniczych atrakcji: rozległe kompleksy leśne, wzgórza morenowe, prześliczne jeziora polodowcowe, najczęściej rynnowe, wydłużone, o znacznej głąbokości, doliny rzeczne i różne urokliwe zakątki.E-mail - Napisz do nas